27 мая 2020 г.

«Школа дебатної майстерності» прийшла в Селидове та Новогродівку через платформу Zoom


23-24 травня на платформі Zoom відбулася навчальна зустріч із молоддю Донеччини, в якій взяли участь селидівська та новогродівська школи.

Як добре, що освітній процес можна перенести в онлайн-простір! Адже сидіти без діла під час карантину - це не про активних учителів і учнів Новогродівського ЗЗСО №10 ім. Тараса Шевченка та Селидівської загальноосвітньої гімназії.

Кожна людина, сама того не усвідомлюючи, кожний день дебатує із родичами, друзями та іншими людьми. Дебатами можна займатися серйозно і зростати професійно. Саме з цією метою проведено онлайн-тренінг «Школа дебатної майстерності як навчання на практиці методам неконфліктного спілкування». Тренерами стали: Олена Левицька, вчителька Новогродівського ЗЗСО №10 ім. Тараса Шевченка, редакторка шкільної газети «Завжди в десятку», Максим Стьопін, старший викладач Маріупольського державного університету, керівник дебатного клубу «DIXI», переможець міжнародних та Всеукраїнських дебатних турнірів, та Валентина Борульник, педагог-організатор Селидівської загальноосвітньої гімназії.

Під час онлайн-зустрічі обговорювалися питання: «Чому дебати зараз стають популярними серед молоді?», «Чому варто вчитись дебатувати?». Олена Левицька та Валентина Борульник розповіли учасникам про правила роботи онлайн, офіційні та неофіційні дебати, дали відповідь на питання «Чому дебати важливі?» Максим Стьопін познайомив учасників із історією виникнення дебатів, форматами їх проведення, особливу увагу приділив формату британських парламентських дебатів.

Учні попрацювали у віртуальних сесійних залах, знаходили змістовні аргументи на тези: «На карантині краще сидіти вдома», «Тільки активні громадяни покращать життя в громаді на краще», «Жінки кращі керівники».

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що дебати покращують ерудицію, розвивають критичне та аналітичне мислення, навички аргументації та публічних виступів.

На думку тренерів, дебати є вагомим внеском у майбутнє підростаючого покоління, адже це готує їх до дорослого життя, аби вони змогли успішно навчатися після закінчення освітніх закладів та впевнено будувати власну кар’єру. Незалежно від інтересів, професії та вподобань, навички дискутування й переконання у власній правоті стануть в нагоді кожному та допоможуть досягнути значних успіхів.

Підсумком кожної зустрічі стало створення 4 учнівських команд для подальшої участі у дебатному русі.

Організатор заходу: Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Комментариев нет:

Отправка комментария